Truhlářský přídavný svěrák a jeho výhody

17. listopadu 2015 v 19:03 | Habilis Tools
Truhlářský přídavný svěrák a jeho výhody


Věděli jste, že můžete z Vašeho pracovního stolu udělat plnohodnotný truhlářský stůl? Nebo z truhlářského ponku udělat víceúčelovou hoblici?

Tak zrovna pro Vás máme dobrou zprávu. Na trhu jsou v nabídce litinová hoblicová vřetena nejen pro truhlářské hoblice s trapézovým závitem přesně vedená pomocí vodících tyčí.


Nejedná se o žádnou novinku ale o svěrák, který se vyrábí řadu let, jen na našem trhu zatím není moc rozšířen. Důkazem je nabídka z roku 1938.


Tyto přídavné svěráky se nejčastěji přidělávají zespoda k desce stolu nebo hoblice. Výhodou je, že si tento svěrák můžete připevnit dle Vašich potřeb na různé strany a výšky. Většina lidí však dává přednost rohovému umístění a lícování s horní deskou stolu.

Litinové čelisti svěráku vyvíjejí rovnoměrný tlak na upevněný materiál a také otvory pro uchycení dřevěných desek - "paken" na obou stranách slouží jako ochrana před otlaky upevněného materiálu, stejně tak jako ochrana ostří při práci s hoblíkem, s pilou nebo s dláty. Výhodou je také pak jejich snadná výměna v případně jejich poškození. Tyto svěráky se dělají v různém provedení a velikostech. Proto pečlivě vybírejte, za jakým účelem bude svěrák sloužit, zda pro truhlářské, modelářské nebo řezbářské práce.

No nezbývá už jenom říci, že s tímto druhem svěráku se stane Vaše pracovní místo, dílna či stůl plně profesionálním pracovním prostředím.

No a My Vám přejeme už jen šťastnou ruku při jeho výběru a příště Vám přineseme zase nějaký ten tip na zlepšení práce s tímto produktem.

http://www.truhlarske-nastroje.cz/katalog/Truhlarske-pripravky-a-vybaveni-dilen-10/Pracovni-stoly-regaly-hoblice-365/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Carl Carl | Web | 18. listopadu 2015 v 17:49 | Reagovat

Pěkný popis.

2 Valin Valin | 9. prosince 2015 v 11:08 | Reagovat

Vrtáky a kotouče na různé materiály:

http://www.naraditechnik.cz/vrtaky-kotouce/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama